SCORE SHEET

ENTRY NAME BREEDER NAME
POINTS
TOTAL
1409 FOURTEEN-O-NINE JG LAPEZ 1 - 1 - 1 3
AOW / SPARTAN FLAMEBIRD EDWIN BUENO 1 - 1 - 1 3
BOSS ETHAN BOSS ETHAN 1 - 1 - 1 3
D M COMBINE D.M ARMAS - J5 1 - 1 - 1 3
ESJ-325 EMIL SAN JUAN 1 - 1 - 1 3
MAVERICK 1 DMB 1 - 1 - 1 3
NICK THE SPIDER HENRY CHUA / RONALD TERANA 1 - 1 - 1 3
RSM FB GAMEFARM 1 REY MORLA 1 - 1 - 1 3
RSM FB GAMEFARM 2 REY MORLA 1 - 1 - 1 3
SAN RAFAEL MENER MERCADO 1 - 1 - 1 3
SIKAT NG ARAW JUN OLIVEROS 1 - 1 - 1 3
SUPERKYLE RUEL CANTINA / JOHN MILLER 1 - 1 - 1 3
T. R. TITO REYES 1 - 1 - 1 3
USUAL SUSPECT 1 RUSSEL BALOY 1 - 1 - 1 3
FOXFIRE GIO PRIME BORDONES / RAKSO FARM 1 - 1 - 0.5 2.5
KINAMBUD BONG VALLE 1 - 1 - 0.5 2.5
KISAP MATA BOY MONTANO 1 - 0.5 - 1 2.5
MAGI 3G MONCHING MEDALLA + ROLAND 1 - 1 - 0.5 2.5
ORIENTAL KARATE NB FRANI 1 - 0.5 - 1 2.5
RISE UP CESAR TAN 0.5 - 1 - 1 2.5
656 GALOS RICHER N. MOLDEZ 1 - 1 - 0 2
777 GARROTTE.COM 1 MR. DARWIN TORRES 0.5 - 1 - 0.5 2
:) SMILEY CHITO POLINTAN 1 - 0.5 - 0.5 2
ALAGANG BUKID GF GERALDO MALINIT 1 - 0 - 1 2
ALEXANDER MOSCA ENG SANTIAGO / ALEXANDER MOSCA 0 - 1 - 1 2
AOW EDWIN BUENO 1 - 1 - 0 2
BIG R DRAGON BLADE BUDDY ROBRIGADO 1 - 0 - 1 2
BIG R FARM BUDDY ROBRIGADO 1 - 0 - 1 2
BUDONG FARM 888 WENE ROMANO JR. 1 - 0 - 1 2
CHRIS PURPLE CHRISTOPHER SIOSON 1 - 0 - 1 2
CP RAHAJWIN CESAR M. PEDRAJA 1 - 1 - 0 2
D & G BLACKMAMBA BD / PG 1 - 1 - 0 2
DEEP THROAT BONG SERRANO 1 - 1 - 0 2
EDISON ED MASCARINA 0 - 1 - 1 2
EDL / ES SILANG GF DR. AYONG LORENZO / COMM. JUN ESPINO 1 - 1 - 0 2
GKD / LONGHAIR VER DIMARANAN 1 - 0 - 1 2
JAN JOLLI DENNIS STA. MARIA 0 - 1 - 1 2
JC SAN RAFAEL JC 1 - 1 - 0 2
KABADO SA SUGAL JG LAPEZ 1 - 1 - 0 2
KABADO SA SUGAL 1 JG LAPEZ 1 - 0 - 1 2
KAI NINONG JUN SOSA / EDWIN PEREY 0 - 1 - 1 2
KAI ROJENCA JUN SOSA / EDWIN PEREY 0 - 1 - 1 2
KAI SARAP BUHAY JUN SOSA / EDWIN PEREY 1 - 0 - 1 2
KAI UCBA JUN SOSA / GENGEN ARAYATA 1 - 1 - 0 2
KING PHILIPP ENGR. NESS DEL CASTILLO 1 - 0 - 1 2
LADY 44 BEBOT TAN 0 - 1 - 1 2
LIPA FARMS ATTY. LUCIEN SAYUNO 1 - 0 - 1 2
LUCKY DIA ANNE 1 ANTERO / IVAN ZARASPE 1 - 1 - 0 2
MAJESTIC GAMEFARM PHILIP NERI 1 - 0 - 1 2
MANOK NG KAPITBAHAY CHRISTIAN FRANCISCO 0 - 1 - 1 2
MILKYWAY ATCHI SORIANO 1 - 1 - 0 2
MOUNTAIN EAGLE RICKY SALMORIN 1 - 0 - 1 2
N3 MONCADA OTB / ALVINDIA FARM BENITO E. AQUINO / FLORENTINO T. MALLARI 1 - 1 - 0 2
NAJ JOLLI DENNIS STA. MARIA 0 - 1 - 1 2
NIDAVELLIR BD / PG 1 - 0 - 1 2
PAYEH GF NOEL TABAT / BUTCH DERIADA 1 - 0 - 1 2
PRINCE JAIDEN BOSS FALCON 1 - 0 - 1 2
RAFAEL DOC RAFFY DIOKNO 0 - 1 - 1 2
REDBULL STRADALE ATTY. CARLOS TUMPALAN 1 - 1 - 0 2
REDBULL STRADALE UNO ATTY. CARLOS TUMPALAN 1 - 1 - 0 2
RFQ 115 1 AILEEN MANALO 1 - 0 - 1 2
RFQ 115 2 AILEEN MANALO 1 - 1 - 0 2
SB-JELO JOSED OCA 1 - 1 - 0 2
SINAGTALA POWERPAK AMBOY / EDWIN TAN 1 - 0 - 1 2
STA CRUZ BADONG BALLADARES 0 - 1 - 1 2
SUITED CONNECTOR BOBIE & GHIL 1 - 0 - 1 2
TABI APO JECK KAMPITAN 1 - 0 - 1 2
TAMWAAN JOMAR PALOMARIA 0 - 1 - 1 2
THE RED SAINT J. SANTA CRUZ 1 - 1 - 0 2
TIME IS GOLD ANTONIO VILLAROSA JR 1 - 0 - 1 2
WESTSPRING POLARIS LILIW CAPT. N. DESASLES 0 - 1 - 1 2
ZAIDO RICHIE ROBES 1 - 0 - 1 2
A & M / HOWARD FUNTASTIC I RAMON VILLANUEVA 0.5 - 0 - 1 1.5
AMCO JACO ALL CAN CELSO PANCHO 0.5 - 1 - 0 1.5
APL GIVEN 2 ALVIN LUARCA / ROMER GOZO 1 - 0.5 - 0 1.5
BIBINGKA JAN B DAYRIT 0 - 0.5 - 1 1.5
DJ SAN ROQUE DANNY ESPINOSA 1 - 0 - 0.5 1.5
DOUBLE A JOEL OCSENA / A LAGDAMEO 0 - 0.5 - 1 1.5
GERMAN CUT BOY MONTANO 1 - 0 - 0.5 1.5
GIAN - E HENRY CHUA / EDWIN MAGDADARO / CALVIN FLORES 0.5 - 0 - 1 1.5
GOLDEN WING WARRIOR SOFEO DANO 1 - 0 - 0.5 1.5
KATY / TONY LDI COL. KATY KATIGBAK / TONY YASAY 0.5 - 1 - 0 1.5
LETS GET IT ON DADDY A 0 - 0.5 - 1 1.5
M4 CBC AJ SAPANGHILA 0 - 0.5 - 1 1.5
MUSANGLAWIN GF / LONGHAIR ARSENIO SORONIO 0 - 0.5 - 1 1.5
R2J JRAB VILLALEON J & R RABARA / L. VILLARIN 0 - 1 - 0.5 1.5
RGB / HJR GF R BANDARLIPE / J PARAS 0.5 - 0 - 1 1.5
SAN LEONARDO ELAN NAGANO / JUN BALATBAT 0 - 0.5 - 1 1.5
TBH 725 RANDY HEBRON 0.5 - 1 - 0 1.5
WESTSPING POLARIS PROJ 8 CAPT. N. DESASLES 0.5 - 0 - 1 1.5
3G MAGI ROLAND + MONCHING MEDALLA 0 - 0 - 1 1
777 GARROTTE.COM 2 MR. DARWIN TORRES 0 - 1 - 0 1
A & M / HOWARD FUNTASTIC II RAMON VILLANUEVA 1 - 0 - 0 1
ABB GAMEFARM ADIONG BORJA 0 - 1 - 0 1
ADARNA RAKSO FARM 0 - 0 - 1 1
ALABAMA DON MAURO PRIETO 1 - 0 - 0 1
APL GIVEN 1 ALVIN LUARCA / ROMER GOZO 1 - 0 - 0 1
BALESIN 1 LEO ACUNA / MEL QUINTO / BARRY CRISOSTOMO 0 - 0 - 1 1
BALESIN 2 LEO ACUNA / MEL QUINTO / BARRY CRISOSTOMO 0 - 0 - 1 1
BASANG CACTUS 2 BALINGAN BROTHERS 0 - 0 - 1 1
BICOLANONG ILOCANO RENE SANTOS / DON RAMON NINO 0 - 0 - 1 1
BON JOVI ALEXANDER MOSCA 0 - 1 - 0 1
BUENAS DIAS AMDG PETE / MIKE / ARCH. PETER BUENDIA 0 - 1 - 0 1
CORDONE DRAGON FRITZ / ATTY. BOGS / ROMEL / MIKE 1 - 0 - 0 1
DIANA GOLDBAR ANTONIO ALERIA 0 - 0 - 1 1
DOCTORA EJ 1 JP MEDINA / NOEL RAMOS 0 - 1 - 0 1
DOCTORA EJ 2 JP MEDINA / NOEL RAMOS 0 - 0 - 1 1
DOUBLE B WARRIORS BERNARDO BIALA 0 - 0 - 1 1
DYNAMIC 168 GAMEFARM QUINCY TAN 0 - 0 - 1 1
EXELA JMG 888 ALEX & JOEMARK GATPANDA 0 - 1 - 0 1
FCR WGTS JAMES CHUA 1 - 0 - 0 1
FRANCO MATEO / SEBASTIANO TATO DIMAYUGA 0 - 1 - 0 1
GW ROSARIAN HERNANDEZ BROS 0 - 1 - 0 1
IBM GF ENGR. RENE MORALITA 0 - 1 - 0 1
ILOCANOS RENE SANTOS / REN CASTRO 0 - 0 - 1 1
JAA CARES RONALD SANCHEZ / MARK TURLA 0 - 1 - 0 1
JRS BATCH 65!!! ENGR. JUN SEVILLA 0 - 1 - 0 1
JUNGLEWILD J. CAPARROSO 0 - 0 - 1 1
KCCK VR MAKNAT KIT SENGCO / VIRGILIO V RAPE 1 - 0 - 0 1
LJVET RB DOC JOJO PAVIA / ENGR. BANDERLEPI 0 - 1 - 0 1
LLENARDS GAMEFARM FERDINAND CHUA 1 - 0 - 0 1
LUCKY DIA ANNE 2 ANTERO / IVAN ZARASPE 0 - 1 - 0 1
LUIS AND LAURA ANGELO HERNANDEZ 0 - 0 - 1 1
MAVERICK DMB 0 - 0 - 1 1
ML BATANGAS BLADES ARSENIO SORONIO 1 - 0 - 0 1
PAG ASA GOLD / BUENAS DIAS ATTY. BONI CRUZ / PETE BUENDIA 1 - 0 - 0 1
PIG HOLIDAY BONG ESPINO 1 - 0 - 0 1
PONGGO RONNIE REYES 0 - 0 - 1 1
PWT MASTER VICTOR MARIANO 1 - 0 - 0 1
REDBULL STRADALE DOS ATTY. CARLOS TUMPALAN 0 - 1 - 0 1
RGM CRISTINA RODERICK MAGPANTAY 0 - 0 - 1 1
ROBERT KALIWETE ROBERT FLORES / RAFFY ZAIDE 0 - 0 - 1 1
RP SILANG RJDD RHELLIE PALUMPON 1 - 0 - 0 1
SEBASTIANO XAVIERE / FRANCO MATEO TATO DIMAYUGA 0 - 0.5 - 0.5 1
SOLOLAM JOJO MALOLOS / CAPT. N DESALES 0 - 0 - 1 1
SUPER NOVA ENGR. RENO TINSAY 1 - 0 - 0 1
TEACHER ROY REYES 0 - 1 - 0 1
USUAL SUSPECT 2 RUSSEL BALOY 0 - 0 - 1 1
VELOCITY FARM MATT AL 1 - 0 - 0 1
VIVA PENAFRANCIA RICHIE ROBES 1 - 0 - 0 1
WSC MAY 27 - JUNE 2 ARANETA JLA / CD 0 - 1 - 0 1
BIHAG NG PAGIBIG JAYJAY CHUA AND FRIENDS 0.5 - 0 - 0 0.5
BUENAS DIAS TWBDL PETE / MIKE / ARCH. PETER BUENDIA 0 - 0.5 - 0 0.5
DREAMCATCHER KENNY LIMJOCO 0 - 0 - 0.5 0.5
TIWALA LANG PAR JUN LUCBAN / ANDI G 0 - 0.5 - 0 0.5
BASANG CACTUS BALINGAN BROTHERS 0 - 0 - 0 0
BASANG CACTUS 1 BALINGAN BROTHERS 0 - 0 - 0 0
CUELAZ GF DL / JC 0 - 0 - 0 0
D CAPTAIN CAPT. RAUL PANIZAL 0 - 0 - 0 0
DAN DAN RODOLFO LABACO JR 0 - 0 - 0 0
DANCING MARVEL JAMES CHUA 0 - 0 - 0 0
EDL EXCELLENCE DOC AYONG LORENZO 0 - 0 - 0 0
JAILBIRD JEBE GAYANELO 0 - 0 - 0 0
JAILBIRD JDR JEBE GAYANELO 0 - 0 - 0 0
JULIA / RAFAEL KEVIN DIMAYUGA 0 - 0 - 0 0
POCKET ACE BOBIE & GHIL 0 - 0 - 0 0
REDLAKES / PLB / HARDROCK / SUERTES GAMEFARM ENGR. DENNIS NUNEZ / PERCY BURGOS / GILBERT CASTILLO / MARLON RECTO 0 - 0 - 0 0
RGB / ATN R BANDARLIPE / A NELLAS 0 - 0 - 0 0
UR N TROBUL ERWIN DIAMANTE 0 - 0 - 0 0
WHITE ROCK VIRGILIO MARTIN 0 - 0 - 0 0

UNDER CONSTRUCTION

Match Sheet is Not Available this time

  • Days

  • Hours

  • Minutes

  • Seconds

MATCH SHEET

NO
RED
VS
WHITE
RESULT
ENTRY NAME
WT
WB
WB
ENTRY NAME
WT
1
3G MAGI
ROLAND + MONCHING MEDALLA
2040
0 - 1
:) SMILEY
CHITO POLINTAN
2040
2
DOCTORA EJ 2
JP MEDINA / NOEL RAMOS
1900
0 - 1
APL GIVEN 1
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
1900
3
KAI NINONG
JUN SOSA / EDWIN PEREY
1870
0 - 1
THE RED SAINT
J. SANTA CRUZ
1870
4
RGB / ATN
R BANDARLIPE / A NELLAS
2400
0 - 1
JOKER
JOKER
2400
5
VIVA PENAFRANCIA
RICHIE ROBES
2150
1 - 0
ADARNA
RAKSO FARM
2150
6
WSC MAY 27 - JUNE 2 ARANETA
JLA / CD
1965
0 - 1
KISAP MATA
BOY MONTANO
1960
7
BON JOVI
ALEXANDER MOSCA
1850
0 - 1
PIG HOLIDAY
BONG ESPINO
1850
8
TIME IS GOLD
ANTONIO VILLAROSA JR
2155
1 - 0
MUSANGLAWIN GF / LONGHAIR
ARSENIO SORONIO
2170
9
M4 CBC
AJ SAPANGHILA
1960
0 - 1
MOUNTAIN EAGLE
RICKY SALMORIN
1965
10
A & M / HOWARD FUNTASTIC I
DOM HATCH
RAMON VILLANUEVA
2275
0.5 - 0.5
TBH 725
RANDY HEBRON
2280
11
FRANCO MATEO / SEBASTIANO
TATO DIMAYUGA
2205
0 - 1
PAG ASA GOLD / BUENAS DIAS
SWEATER
ATTY. BONI CRUZ / PETE BUENDIA
2200
12
DREAMCATCHER
KENNY LIMJOCO
1950
0 - 1
KINAMBUD
BONG VALLE
1955
13
EDISON
ED MASCARINA
2110
0 - 1
ZAIDO
RICHIE ROBES
2105
14
RGB / HJR GF
R BANDARLIPE / J PARAS
2055
0.5 - 0.5
:) SMILEY
CHITO POLINTAN
2055
15
APL GIVEN 2
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
1985
1 - 0
JAILBIRD JDR
JEBE GAYANELO
1990
16
TAMWAAN
JOMAR PALOMARIA
2170
0 - 1
FOXFIRE GIO
PRIME BORDONES / RAKSO FARM
2175
17
DOCTORA EJ 1
JP MEDINA / NOEL RAMOS
2120
0 - 1
WSC MAY 27 - JUNE 2 ARANETA
JLA / CD
2130
18
KAI ROJENCA
JUN SOSA / EDWIN PEREY
2140
0 - 1
SUPERKYLE
RUEL CANTINA / JOHN MILLER
2145
19
MOUNTAIN EAGLE
RICKY SALMORIN
2110
0 - 1
GERMAN CUT
BOY MONTANO
2110
20
ALEXANDER MOSCA
ENG SANTIAGO / ALEXANDER MOSCA
1875
0 - 1
BIG R FARM
BUDDY ROBRIGADO
1880
21
GOLDEN WING WARRIOR
SOFEO DANO
2145
1 - 0
LJVET RB
DOC JOJO PAVIA / ENGR. BANDERLEPI
2145
22
SEBASTIANO XAVIERE / FRANCO MATEO
TATO DIMAYUGA
2230
0 - 1
A & M / HOWARD FUNTASTIC II
SWEATER / WHITE
RAMON VILLANUEVA
2230
23
PWT MASTER
VICTOR MARIANO
2100
1 - 0
DOCTORA EJ 2
JP MEDINA / NOEL RAMOS
2100
24
SAN RAFAEL
MENER MERCADO
2335
1 - 0
RGB / ATN
R BANDARLIPE / A NELLAS
2370
25
KISAP MATA
BOY MONTANO
2090
0.5 - 0.5
MUSANGLAWIN GF / LONGHAIR
ARSENIO SORONIO
2095
26
KAI ROJENCA
JUN SOSA / EDWIN PEREY
1975
1 - 0
3G MAGI
ROLAND + MONCHING MEDALLA
1970
27
APL GIVEN 2
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
1915
0.5 - 0.5
M4 CBC
AJ SAPANGHILA
1920
28
KINAMBUD
BONG VALLE
2175
1 - 0
ADARNA
RAKSO FARM
2185
29
WSC MAY 27 - JUNE 2 ARANETA
JLA / CD
1850
0 - 1
THE RED SAINT
J. SANTA CRUZ
1870
30
VIVA PENAFRANCIA
RICHIE ROBES
2115
0 - 1
ALEXANDER MOSCA
ENG SANTIAGO / ALEXANDER MOSCA
2110
31
SUPERKYLE
RUEL CANTINA / JOHN MILLER
2185
1 - 0
A & M / HOWARD FUNTASTIC II
SWEATER / WHITE
RAMON VILLANUEVA
2190
32
TIME IS GOLD
ANTONIO VILLAROSA JR
2150
0 - 1
TBH 725
RANDY HEBRON
2155
33
PAG ASA GOLD / BUENAS DIAS
KELSO
ATTY. BONI CRUZ / PETE BUENDIA
2200
0 - 1
DOCTORA EJ 1
JP MEDINA / NOEL RAMOS
2200
34
:) SMILEY
CHITO POLINTAN
1995
0.5 - 0.5
KINAMBUD
BONG VALLE
1995
35
MUSANGLAWIN GF / LONGHAIR
ARSENIO SORONIO
2060
1 - 0
GOLDEN WING WARRIOR
SOFEO DANO
2065
36
JOKER
JOKER
2275
0 - 1
FRANCO MATEO / SEBASTIANO
TATO DIMAYUGA
2275
37
PIG HOLIDAY
BONG ESPINO
1980
0 - 1
KAI ROJENCA
JUN SOSA / EDWIN PEREY
1985
38
JAILBIRD JDR
JEBE GAYANELO
2065
0 - 1
MOUNTAIN EAGLE
RICKY SALMORIN
2070
39
ALEXANDER MOSCA
ENG SANTIAGO / ALEXANDER MOSCA
2075
1 - 0
DREAMCATCHER
KENNY LIMJOCO
2070
40
RGB / HJR GF
R BANDARLIPE / J PARAS
2250
0 - 1
EDISON
ED MASCARINA
2245
41
TAMWAAN
JOMAR PALOMARIA
1925
1 - 0
APL GIVEN 1
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
1925
42
SAN RAFAEL
MENER MERCADO
2225
1 - 0
ZAIDO
RICHIE ROBES
2215
43
PWT MASTER
VICTOR MARIANO
1850
0 - 1
BON JOVI
ALEXANDER MOSCA
1850
44
A & M / HOWARD FUNTASTIC I
DOM HATCH
RAMON VILLANUEVA
2035
0 - 1
FOXFIRE GIO
PRIME BORDONES / RAKSO FARM
2025
45
BIG R FARM
BUDDY ROBRIGADO
2010
0 - 1
LJVET RB
DOC JOJO PAVIA / ENGR. BANDERLEPI
2020
46
JAILBIRD JDR
JEBE GAYANELO
1850
0 - 1
KAI NINONG
JUN SOSA / EDWIN PEREY
1850
47
GOLDEN WING WARRIOR
SOFEO DANO
2265
0.5 - 0.5
SEBASTIANO XAVIERE / FRANCO MATEO
TATO DIMAYUGA
2265
48
GERMAN CUT
BOY MONTANO
1940
0 - 1
M4 CBC
AJ SAPANGHILA
1950
49
PAG ASA GOLD / BUENAS DIAS
SWEATER
ATTY. BONI CRUZ / PETE BUENDIA
2260
0 - 1
ZAIDO
RICHIE ROBES
2260
50
3G MAGI
ROLAND + MONCHING MEDALLA
1935
1 - 0
PWT MASTER
VICTOR MARIANO
1930
51
DOCTORA EJ 1
JP MEDINA / NOEL RAMOS
2320
0 - 1
SAN RAFAEL
MENER MERCADO
2325
52
APL GIVEN 2
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
1890
0 - 1
KAI NINONG
JUN SOSA / EDWIN PEREY
1895
53
THE RED SAINT
J. SANTA CRUZ
1940
0 - 1
RGB / HJR GF
R BANDARLIPE / J PARAS
1940
54
PIG HOLIDAY
BONG ESPINO
2120
0 - 1
KISAP MATA
BOY MONTANO
2120
55
DREAMCATCHER
KENNY LIMJOCO
2210
0.5 - 0.5
SEBASTIANO XAVIERE / FRANCO MATEO
TATO DIMAYUGA
2205
56
ADARNA
RAKSO FARM
2150
1 - 0
LJVET RB
DOC JOJO PAVIA / ENGR. BANDERLEPI
2150
57
A & M / HOWARD FUNTASTIC II
SWEATER
RAMON VILLANUEVA
2135
0 - 1
DOCTORA EJ 2
JP MEDINA / NOEL RAMOS
2130
58
BON JOVI
ALEXANDER MOSCA
2075
0 - 1
TIME IS GOLD
ANTONIO VILLAROSA JR
2080
59
BIG R FARM
BUDDY ROBRIGADO
2010
1 - 0
APL GIVEN 1
ALVIN LUARCA / ROMER GOZO
2020
60
VIVA PENAFRANCIA
RICHIE ROBES
2100
0 - 1
SUPERKYLE
RUEL CANTINA / JOHN MILLER
2100
61
TBH 725
RANDY HEBRON
2085
0 - 1
TAMWAAN
JOMAR PALOMARIA
2090
62
FOXFIRE GIO
PRIME BORDONES / RAKSO FARM
2025
0.5 - 0.5
GERMAN CUT
BOY MONTANO
2030
63
RGB / ATN
R BANDARLIPE / A NELLAS
2400
0 - 1
A & M / HOWARD FUNTASTIC I
SWEATER
RAMON VILLANUEVA
2390
64
EDISON
ED MASCARINA
2260
1 - 0
FRANCO MATEO / SEBASTIANO
TATO DIMAYUGA
2260